Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

V Mladé Boleslavi se uskuteční 2. ročník Festivalu Naruby

Pondělí 15. srpna 2011 Kultura

Již druhý ročník kulturního „nízkoprahového“ festivalu Naruby se uskuteční 17. září 2011 v zahradě Centra 83 (za bývalou dětskou nemocnicí) v Mladé Boleslavi. Akci pořádají Občanské sdružení Téma dne, Centrum pro zdravotně postižené Mladá Boleslav a Centrum 83. A o co pořadatelům tohoto festivalu jde především? Cílem je představit všem návštěvníkům umělce s handicapem a také umělce ze skupin ohrožených sociálním vyloučením.

Foto: Facebook.com - Ilustrační foto

Co druhý ročník Festivalu Naruby nabídne

Druhý ročník Festivalu Naruby nabídne vedle divadelní produkce i produkci hudební. V Mladé Boleslavi 17. září vystoupí například Iva Bittová, Lačo Dživipen, Allstar Refjúdží Band nebo Makabara Trio.

Divadelní produkce nabídne tento rok například Divadlo bez hranic, včetně filmové projekce. Festival Naruby nabídne svým návštěvníkům také doprovodný program, ve kterém si bude moci návštěvníci vyzkoušet například překonávání bariér, jako jsou černá kavárna nebo vozíčkářská dráha. Celou akci bude moderovat oblíbená televizní moderátorka Jolana Voldánová.

Jak odstranit předsudky? Prostřednictvím kultury

„Lidé ze skupin ohrožených sociálním vyloučením, ať už se jedná o zdravotní handicap nebo například příslušnost k nějaké menšině, jsou většinovou společností vnímáni někdy jako problém, určitá část společnosti k nim přistupuje s lhostejností nebo s rozpaky. Naší snahou je prostřednictvím kultury seznámit veřejnost s jejich světem a přispět tak k překonání té největší bariéry, našich předsudků“ říká předseda sdružení Jan Kurka.

Součástí letošního festivalu budou také informační stánky, ve kterých se budou moci návštěvníci moci seznámit s poskytovateli sociálních, ale také i doplňkových služeb působících v našem regionu Mladé Boleslavi. Mimo jiné bude možné zakoupit i produkty z chráněných dílen.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby