Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Rafl se připravuje již na sedmou sezónu

Neděle 27. března 2011 Sport

Tato soutěž se právě nachází ve své šesté sezóně a organizátoři již nyní, před závěrem sezóny 2011/2011, připravují sezónu následující - již sedmý ročník této soutěže. Jak už název napovídá, jedná se o organizovanou ligu florbalu, sportu který v současné době zaznamenává obrovský příliv hráčů a zájemců tento sport provozovat. Florbal však není sportem, který se v České republice hraje pouze na mezinárodní úrovni, ale jsou to právě regionální ligy, které nabízejí každému z Vás si tento sport vyzkoušet od úplného začátku.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Tato ligy je druhou největší organizovanou soutěži v naší republice a hraje se právě v Mladé Boleslavi, jelikož florbal má v našem městě dlouhodobou tradici i díky extraligovému týmu FBK Billy Boy Mladá Boleslav. A jsou to právě lidé z jeho řad, kteří přišli s tímto nápadem a zároveň tuto ligu organizují.

Ale pojďme si teď společně představit její chod – jednotlivé sezóny vždy začínají v první polovině září a končí na konci dubna. Hraje se na halách pouze v Mladé Boleslavi o rozměrech 25x15m a tím pádem se hraje pouze ve třech hráčích v poli plus brankář – tzv. „malý florbal“. Věková hranice hráčů a hráček je od 15.let a směrem na horu je neomezena, takže ligu hrají opravdu všichni koho tento sport baví. Hrací systém jednotlivých týmů je vždy vypsán na půl roku dopředu a je naplánován na čtrnáctidenní cykly zápasů. Hraje se pouze o víkendech, takže je snadnější přizpůsobit zápasům své časové možnosti. Velkou výhodou této ligy je také menší finanční náročnost. Na jednoho hráče za jednu sezónu (7 měsíců) vychází celkové náklady přibližně na 900Kč, což není v dnešní době tak svazující, ani pro mladší hráče soutěže.

Ale ptáte se proč Vám tady toto vše takto popisujeme? Ligy v tuto chvíli pojímají 26 týmů - kolem 400 aktivních hráčů, což už je dost velký počet, ale i přesto se organizátoři rozhodli otevřít brány soutěže i pro další zájemce. Takže neváhejte, dejte dohromady tým z kamarádů, přátel a pojďte poměřit své florbalové dovednosti do této ligy a věřte, že i na této nejnižší úrovni je o co hrát.

Pokud máte zájem napište na email rafl@centrum.cz a bude Vám okamžitě zaslána přihláška do této soutěže. POZOR - přihlášky jsou přijímány pouze do 30.4.20011. Další informace naleznete na webu soutěže www.florbal-rafl.com.

Autor: Pavel Hanzlík - ředitel soutěže
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby