Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Projekt 100 se objeví v Mladé Boleslavi

Úterý 1. února 2011 Kultura

Mladá Boleslav a spolu s ní i kinokavárna Svět zažijí během měsíce února zahájení 17. ročníku Projekt 100 – 2011. Jako již tradičně, i tento ročník přinese nabídku filmové přehlídky opravdu kvalitních a hlavně oceňovaných snímků. Zájemci o tento kulturní zážitek se mohou těšit na celkem šest filmových titulů, mezi kterými se představí jak klasická díla i výběr nejnovějších snímků. Snímků, které by mohly klidně být v průběhu několika let zařazeny vedle dalších velkých děl evropské kinematografie.

Foto: www.projekt100.cz - Plakát akce

A jakou formou Projekt 100 vlastně začne? Jak jinak, než zahajovacím filmem, který nese název „Další rok“, který režíroval Mike Leigh. V případě, že si nechcete tento snímek nechat ujít, zapamatujte si datum 8. února. Vstupenky na filmy Projektu 100, včetně toho zahajovacího zakoupíte již dnes na pokladně Kulturního střediska Svět.

Nyní si blíže představíme jednotlivé snímky, které budete moci v průběhu letošního ročníku moci sledovat.

Další rok

Jak už jsme již zmínili v úvodu, zahajovacím snímkem bude 8. února od 20:00 hodin film „Další rok“ od režiséra Mike Leigha. Snímek byl 6x nominovaný na Oskara. Tento snímek přichází s další skvělou intimní studií lidských osudů. V čase, který se odehraje ve filmu, mu na to stačí pouhý jeden rok rozevřený do jednotlivých ročních období. Další rok je komediální drama z Velké Británie. České titulky. Mládeži do 12 let nepřístupný. 130 minut. 80 Kč.

Dobré srdce

10. února bude možné opět od 20:00 hodin sledovat druhý snímek v řadě, nesoucí název „Dobré srdce“. Jedná se o nostalgickou tragikomedii talentovaného islandského filmaře Dagura Káriho. Tento snímek nás zavede do jednoho baru v New Yorku, jehož neurvalý majitel a morous již nechce nadále provozovat svoji živnost, a tak si hledá náhradu. Filmové drama v koprodukci Dánsko/Island/Francie/USA. České titulky. Mládeži do 12 let nepřístupný. 95 minut. 80 Kč.

Druhá strana mince

Mladá Sabinka žije se svou matkou, která se jí snaží najít ideálního partnera. Po několika nezdařených pokusech se objeví zdánlivě ideální Bronislaw, charismatický a galantní mladý muž. Jeho temná minulost a záhadné povolání se však brzy ukážou být hrozbou pro „disidentsky“ založenou rodinu. Příběh plný černého hůmoru podle scénáře významného polského spisovatele Andrzeje Barta se vrací zpět do padesátých let, do doby tuhého budovatelského socialismu. Vynikající situační tragikomedie byla překvapením pro diváky i porotu na festivalu v Gdyni v roce 2009, kde získala řadu ocenění a ukázala nové cesty a možnosti polské kinematografie. České titulky. Mládeži do 12 let nepřístupný. 98 minut. 80 Kč

Velká láska

8. březen přinese další snímek „Velká láska“. A o čem tento fim bude? Pierre se ožení s Florence, perspektivní dcerou zámožného průmyslníka. Po patnácti letech se Pierre stává novým ředitelem podniku, do šťastného svazku však přichází krize a po příchodu nové sekretářky začíná Pierre snít. Francouzský film z roku 1969. České titulky. Mládeži přístupný. 87 minut. 80 Kč.

Puškvorec

10. března od 20.00 hodin se na plátně Kinokavárny objeví snímek „Puškvorec“, který pojednává o nevšedním příběhu Marty, osamělé manželky jednoho maloměstského lékaře. Marty se vyrovnává se ztrátou obou synů v poválečné době a postupně se sbližuje s prostým mladíkem Bogusém. České titulky. Mládeži do 15 let nepřístupný. 83 minut. 80 Kč.

Erotikon

A nakonec 15. března bude možné shlédnout od 20:00 hodin snímek pod názvem „Erotikon“. Zlo, láska, nenávist, vášeň a smyslnost ve snímku režiséra, který vyvedl český němý film z temnot neumětelství a provinčnosti na světové výsluní.

Příběh důvěřivé venkovské dívky, která jedné deštivé noci podléhá svodům projíždějícího cizince. Klasický němý film o spalující touze a vášni připomene v rekonstruované verzi 110. výročí narození českého režiséra světového formátu Gustava Machatého. Banální zápletku o milostném vzplanutí světáckého záletníka a osudu železničářovy dcery povýšil Machatý díky geniálnímu režijnímu stylu a převratné práci kamery Václava Vícha na mistrovské dílo. Film ČR z roku 1929. Mládeži přístupný. 85 minut. 80 Kč.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby