Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Létem světem s muzeem aneb Austrálie s Jaulem

Čtvrtek 9. srpna 2012 Kultura

Je tomu již několik let, co Muzeum Mladoboleslavska pořádá cyklus prázdninových dílen pro děti pod názvem"Létem světem s muzeem". Muzeum tímto způsobem pomáhá rozšířit nabídku volnočasových aktivit ve městě v době letních prázdnin. Vzdělávací program probíhá nejen formou her, ale především formou výtvarných aktivit. Výtvarné dílny tak tradičně tvoří doprovodný program k letním výstavám s nádechem exotiky, na kterých muzeum letos stejně jako v minulých letech spolupracovalo především s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Zábavná forma seznamování funguje

Děti se zábavnou formou seznamují s reáliemi vybrané lokality, jejími obyvateli, tradicemi, historií a uměleckými památkami typickými pro daný kontinent či konkrétní zemi.

Účastníkům je nabídnut nespočet činností, které působí na nejrůznější smysly (dramatizace, hudební aktivity, rukodělná tvůrčí práce, kontakt s autentickými exponáty dané oblasti, příprava a ochutnávka tradičních pokrmů, projekce a přednášky s odborníky na danou problematiku atd.).

Děti poznávají Austrálii na vlastní kůži

Děti tak poznávají určitou oblast skutečně "na vlastní kůži". V uplynulých letech s muzeem tímto způsobem procestovaly Afriku, Japonsko, Mexiko, Arktidu a země Orientu, letos (od 27. do 31. 8.) se vypraví k protinožcům, tedy do Austrálie.

Symbolická postavička aboriginského průvodce Jaula seznámí děti s tradičními výrobky původních obyvatel Austrálie. V duchu tradic domorodých Aboriginů si účastníci vyzkouší techniku tzv. rentgenové kresby a pokusí se o skupinovou skalní malbu. Vyrobí si též zjednodušenou verzi tradičního australského hudebního nástroje - didgeridoo.

V pondělí v 11:00 se tímto nástrojem rozezvučí nádvoří boleslavského hradu s pomocí šamanského "lektora" Václava Kořínka. Na tuto část programu jsou kromě aktivně zapojených účastníků zváni i všichni kolemjdoucí. Ve zbylých dnech posledního prázdninového týdne děti v rámci zážitkového programu navštíví Melanésii, Polynésii i Mikronésii.

Výrobky účastníků, jako jsou náramky z ulit, hudební nástroje z přírodních materiálů, vějíře, rohože, oštěpy, dýky, malby apod. budou moci zájemci zhlédnout v muzejní herně od začátku září po dobu zhruba jednoho měsíce.

Autor: Mgr. Alice Karbanová
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby