Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Klaudiánovu nemocnici zdobí nové hematologicko – transfúzní oddělení

Úterý 22. února 2011 Ostatní

Před několika týdny jsme Vás prostřednictvím našeho regionálního zpravodajského portálu Boleslavan.cz informovali o nově vznikajicím hematologicko – transfúzní oddělení v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. V dnešních dnech již mohou dárci krve, kteří přicházejí na toto oddělení plně využívat na místo staré a fádní čekárny s uzavřenou recepcí, zcela nové a mnohem pohodlnější a komfortnější přijímací prostory.

Foto: Boleslavan.cz - Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav

Jakým způsobem postupovat v případě zájmu darovat krev

Za současných podmínek si každý potencionální dárce krve před samotným odběrem vyplní dotazník, který si může vyzvednout v nové a moderně pojaté recepci, umístěné poblíž vchodu na hematologicko – transfúzní oddělení. V těchto místech dárci mohou položit svůj dotaz sestřičkám a zároveň se zde mohou v případě zájmu objednat k samotnému odběru. Kromě nově zřízené čekárny se zde také dárci krve mohou občerstvit, a to v pohodlném jídelním koutu, který je součástí nové a moderní čekárny.

Jak postupovala rekonstrukce oddělení

Celková rekonstrukce oddělení přišla na zhruba 1 100 000 korun. Ve své podstatě zde došlo ke kompletní demolici původních prostor, z jejichž základů vznikla současná podoba hematologicko – transfúzního oddělení. Jak jsme Vás informovali v druhé polovině měsíce ledna, díky těmto rozsáhlým pracem bylo toto oddělení od poloviny měsíce ledna do 21. února pro dárce krve uzavřeno.

Pravděpodobně si říkáte, z jakých zdrojů v těchto dnech plných oprav nemocnice čerpala pro život tolik potřebnou krev. Klaudiánova nemocnice byla zásobena prostřednictvím takzvané výjezdové skupiny Mělník, mimo to měla zároveň i svoji vlastní zásobu, nebo-li předem odebrané transfuzní přípravky. Za což do jisté míry mohou pochopitelně i samotní dárci krve, včetně pracovníků hematologicko – transfúzního oddělení.

Od 22. února výše zmíněné oddělení opět funguje v normálních časech, na které byli dárci krve před rozsáhlou rekonstrukcí zvyklí. V případě zájmu se mohou potencionální dárci informovat telefonicky, případně i osobně na nově otevřené recepci. Nicméně, zájemci mohou volat na telefonní číslo 326 743 404.

Kdo potřebuje nejvíce transfúze krve

Ve většině případů jsou hlavními odběrateli krevní transfúze především ti pacienti, u kterých dochází například k závažnějším operačním zákrokům, ať už to jsou ortopedické, chirurgické nebo cévní. Dále pak pacienti s větší ztrátou krve (závažná dopravní nehoda).

Další případy, které vyžadují větší odběr krevní transfúze jsou úzce spojeny například s léky, které jsou vyrobené z tekuté části krve, potažmo z plazmy a jsou nezbytně nutné pro nemocné pacienty, kteří trpí poruchami srážlivosti, pacienty s poruchami obranyschopnosti, případně pro pacienty s popáleninami.

Věděli jste, že každý člověk potřebuje za svůj život průměrně čtyřikrát za život krevní transfúzi? Proto by měl darovat krev každý občan starší 18 let. Nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat přímo Vy nebo někdo Vám blízký.

Dříve, než se ale vydáte darovat krev, měli byste vědět, že darovat krev mohou pouze ti, kteří neprodělali žloutenku typu B, případně C. Dále pak nemá právě probíhající akutní onemocnění, nebo nepodstoupil v kratší době než 6 měsíců operaci či jiný závažný zákrok.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby