Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Kauza BK Mladá Boleslav

Pondělí 8. listopadu 2010 Sport

Koncem minulého týdne jsme Vás informovali o blamáži, která se objevila na poli českého extraligového hokeje. Tři kluby, mezi kterými byl i bohužel mladoboleslavský hokejový tým, nedostatečně zvládli administrativní práci kolem registrace nových hráčů. A co následovalo, již všichni moc dobře víme. Podle právního řádu, kterým se musí řídit všechny hokejové kluby, tak došlo k tomu, co všichni dopředu očekávali a čeho se nejvíce báli.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Došlo k odebrání získaných bodů všem třem týmům, a to z doby, kdy za jednotlivé kluby nastupovali hráči, kterých se špatné registrace týkaly. V Mladé Boleslavi přišli o 22 bodů z celkových 24, v Kladně přišli o 6 bodů ze 13 a nakonec v Plzni o 19 z celkových 28 bodů.

Co následovalo v dalších ligových kolech? Na jednotlivých stadionech, kterých se odebrání týkalo, fanoušci připravovali různé protestní akce, kterými by dali jasně najevo svůj názor na vzniklou kauzu.

V Mladé Boleslavi byla tribuna bez fanoušků

V Mladé Boleslavi se fanoušci rozhodli vyjádřit svůj názor tím, že v průběhu první třetiny opustili poklidným způsobem sektor pro domácí a vrátili se zpět až na začátek třetiny druhé. Jediné, co v domácím sektoru zanechali, byl bílý transparent, nesoucí vzkaz „Šulci tohle chceš?“. V zápětí ale dala celá mladoboleslavská hala hlasitým skandováním a potleskem jasně najevo, že za svým domácím týmem stojí.

Je totiž více než pravděpodobné, že nejvíce odpočet bodů zasáhne fanoušky samotné. Upřímně řečeno, koho by bavilo chodit na hokejové zápasy svého týmu, který má již prakticky jasnou baráž, bez ohledu na to, kolik zápasů do konce letošní sezóny vyhraje či nikoliv. Však i toto tvrzení potvrzuje samotný hokejový gólman Mladé Boleslavi Marek Schwarz, který řekl do medií „Já s nimi souhlasím. Pokud nám seberou téměř všechny body, není prakticky o co hrát“.

V Plzni se neprotestovalo

Dalším hokejovým klubem, který se stal obětí velké kauzy kolem špatných registrací hráčů, byl klub Plzně. Jak již bylo řečeno, tento klub přišel o 19 z celkových 28 bodů a i zde se fanoušci chystali vyjádřit svůj názor na probíhající kauzu. Nakonec se ale následující hokejový zápas obešel bez jakýchkoliv protestů. Vše měl na svědomí kapitán plzeňských hokejistů, Martin Straka, který se postavil divákům čelem a jejich záměr jim nakonec vymluvil.

O všem rozhodne nejspíše APK

Jednotlivé kluby se mohou v současné době obrátit na Odvolací komisi Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a požádat ji o pomoc. Ta se pak začne odvoláním zabývat a řešit jej v mimořádné valné hromadě APK.

Jak celá kauza dopadne? Na konečný výsledek si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Týmům Mladé Boleslavi, Plzně a Kladna nezbývá v tuto chvíli nic jiného, než se soustředit na nejbližší hokejové zápasy a na ledě odevzdávat své maximum, kvůli kterému my fanoušci na hokej chodíme.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby