Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 28. září 2023, svátek má Václav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Hlídací centrum Lachtánek

Úterý 19. června 2012 Ostatní

Nejprve si v krátkosti řekněme, jak hlídací centrum Lachtánek vzniklo, jaká je jeho filozofie a v čem pro nás, jakožto potencionální zájemce, může být přínosem. Hlídací centrum vzniklo v prostorách Baby Clubu LACHTÁNEK, v měsíci dubnu roku 2012. Důvodem pro realizaci a otevření hlídacího centra rodinného typu byla špatná situace podobných zařízení v Mladé Boleslavi a jeho okolí.

Foto: Bc. Dana Zábranská, DiS. - Ilustrační foto

Smyslem centra je hlídání dětí, a to v mnoha případech. Například když rodiče nemohou být doma z pracovních důvodů nebo cítí potřebu vlastní seberealizace na mateřské dovolené, případně se chtějí zapojit do krátkodobého zaměstnání.

Hlídací centrum je schopno vytvořit ideální podmínky pro rodiče například i tehdy, když si potřebují vyřídit své osobní a neodkladné záležitostí, jako je návštěva lékaře, vzdělávání, ale také i relaxace.

Pro děti je zabezpečena celodenní strava s důrazem na ovoce a zeleninu. Nedílnou péčí o děti je pochopitelně i dodržování pitného režimu.

Hlídací centrum Lachtánek a jeho denní program

Tak jako běžné mateřské školy, tak i Baby Club Lachtánek a jeho hlídací centrum má svůj denní program.

06:30-09:00 příchod do školky - volná hra
09:00-09:30 ranní kruh – téma dne
09:30-09:50 ranní svačinka
09:50-10:20 výtvarné činnosti, práce s didaktickými pomůckami na rozvoj PMV
10:20-11:00 hry venku
11:00-11:15 hygiena
11:15-11:30 četba pohádek
11:30-12:00 oběd
12:00-14:00 odpolední odpočinek, relaxace
14:00-14:30 svačinka
14.30-15:00 dramatická výchova, tělocvik, program na rozvoj pohybové činnosti dítěte
15:00-15:40 hry venku
15:40-16:00 hygiena
16:00-16:30 opouštění školky

Kapacita dětí ve třídě

Kapacita centra je maximálně pro 10 dětí s celou škálou možností hlídání od celodenního po hodinové s maximálním úsilím vyhovět rodičům.

Podmínky pro přijetí do jeslí

Konkrétní podmínky hlídací centrum nemá. Rodiče pouze musí přesně informovat provozovatele o zdravotním stavu dítěte a poté se domluvit na umístění dítěte nebo dětí do jeslí.

Hlídací centrum mohou navštěvovat i děti s plenami, které ještě nemají naučené hygienické návyky. Vzhledem k tomu, že se centrum zaměřuje na každého jednotlivce, přihlásit se tak může prakticky kdokoliv. Pochopitelně, že určitá kritéria být splněna musí. Do hlídacího centra nebudou přijaty děti, které jsou nemocné.

Termín pro přijetí

Jak jsme již zmínili výše, přihlásit se může prakticky kdokoliv, kdo momentálně vyžaduje tyto služby. Termín pro přijetí prozatím není specifikován, stále je možné zasílat přihlášky na celodenní i jednorázové hlídání.

Každodenní provoz centra

Hlídací centrum je určeno dětem od 18 měsíců do 6 let. Otevřeno je od 06:30 do 16:30 hodin. Po domluvě je možné i hlídání prodloužit v pracovních dnech od pondělí do pátku.

Doplňkové služby

Pro děti navštěvující hlídací centrum celý měsíc, bude zajištěna 1 lekce plavání v týdnu během dopolední činnosti, rozvoj PMV, využití didaktických pomůcek, spolupráce se speciální pedagožkou Mgr. Šárkou Coufalovou ohledně diagnostiky dětí a následné péče.

Jako další doplňkové služby zde můžeme zmínit nácvik masáže kojenců a batolat, poradna PMV dítěte, cvičení SM systému na odstranění bolesti zad a špatného držení těla pro děti i dospělé, cvičení pro těhotné na balónech, nácvik manipulace s kojencem a mnoho dalších aktivit.

V hlídacím centru se také konají různé semináře pro rodiče i děti nebo zde mohou rodiče uspořádat oslavu narozenin pro své děti a jejich malé kamarády.

Více informací naleznete přímo na stránkách hlídacího centra Lachtánek: www.lachtanek.cz, případně můžete kontaktovat přímo provozovatele. Email: d.zabranska@seznam.cz, mobil 734 273 007, 603 490 058.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby