Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

8. ročník festivalu Na kopečku

Čtvrtek 25. srpna 2011 Kultura

Již je tomu rok, co jsme zde psali o 7. ročníku festivalu Na kopečku, který se uskutečnil v areálu Psychiatrické léčebny Kosmonosy u Mladé Boleslavi. Tak jako v loni a letos se mohou všichni příznivci tohoto netradičního festivalu začít připravovat. Program 8. ročníku festivalu je opravdu zajímavý a je z čeho vybírat. Tato hudebně – divadelní akce si za několik posledních let získala obrovské množství fanoušků a věříme, že letošní ročník tuto základnu jen rozšíří.

Foto: www.volny.cz/festival_na_kopecku - Plakát akce

Historie festivalu Na kopečku

Stále se mezi námi ale najdou tací, kteří o výše zmíněném festivalu nic nevědí. Proto nám dovolte v následujících řádcích prozradit něco málo z historie. Festival Na kopečku se pořádá již 8. rok. Koná se v areálu Psychiatrické léčebny a jejím smyslem je podpora samotné léčebny, která je zároveň i hlavním pořadatelem celé akce.

Festival Na kopečku si i pro tento rok připravil bohatý program, ve kterém si každý najde to své. Jak hudební scéna, tak i scéna divadelní budou opět nabízet to nejlepší. Příchozí návštěvníci si budou moci poslechnout známé hudební kapely, ale i ty méně známé. Na druhé straně se jim budou nabízet divadelní vystoupení různých ochotnických, ale i profesionálních spolků.

Vzhledem k tomu, že se převážná část programu festivalu odehrává pod širým nebem, bude rozhodujícím faktorem úspěchu počasí. Věříme, že i případný déšť zájem lidí neodradí od této netradiční a pro tento region unikátní akce.

Tak jako v předchozích ročnících, i tento ročník festivalu se mohou návštěvníci stát součástí doprovodného programu, ve kterém se seznámí s prací Červeného kříže, hudební terapeutickou dílnou Václava Kořínka nebo se Sdružením taoistického tai chi Mladá Boleslav, která seznámí návštěvníky s technikou tai chi, a to slovem i prakticky.

Pochopitelně, že pro návštěvníky festivalu budou připraveny také stánky s občerstvením a další relaxační místa, vhodná pro odpočinek.

Vstupné na Festival na kopečku

Vstupné na festival Na kopečku bude stát 100,- Kč pro dospělé, snížené vstupné pak bude 50,- Kč a děti do 5 let budou mít vstupné zdarma, tak jako i v minulých ročnících.

Akce začíná v neděli 28. srpna od 12:00 hodin a potrvá až do večera v areálu Psychiatrické léčebny v Kosmonosích.

Program festivalu

Mezi kapelami si budete moci vybrat z následujícího seznamu. Na podiu se budou postupně představovat kapely, jako jsou The Pooh, Fullhouse, Kohout plaší smrt, Isara, Simple Muffin, Ajtakrajta a hlavním vystoupením celého dne bude kapela Sto zvířat.

Divadelní scéna si pro návštěvníky festivalu připravila představení Divadla z půdy Františka Pešána – Pohádka z medvědí chaloupky, Když si hrajem, nezlobíme (odpoledne plné her a soutěží pro děti všech věkových kategorií). Starší generace se mohou těšit na Staropražské písničky. Dále zde vystoupí Divadlo poezie Jarky Jenčíkové – divadlo s pěkně šťavnatými kousky.

8. ročník festivalu bude snad stejně tak úspěšný, jako předchozí ročníky. O tom rozhodnete vy, návštěvníci. Nezapomeňte, že vybrané finanční prostředky z této akce půjdou na podporu psychiatrické léčebny a zlepšení života pacientů.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby